NOWOTWORY - Leczenie

Lek na raka - SELOL ! ! !

Jak informuje dr Piotr Suchocki (odkrywca preparatu) z Zakładu Analizy Leków Wydziału Farmacji AM w Warszawie - "SELOL - jest mieszaniną pierwszych w świecie seleninotrójglicerydów, otrzymanych na bazie oleju słonecznikowego".
Mechanizm działania Selolu na komórki nowotworowe jest wielokierunkowy. Wybiórczo atakuje on wszystkie istotne życiowo mechanizmy metabolizmu komórek nowotworowych" - wyjaśnia dr Suchocki. Komórki nowotworowe są bezbronne wobec wolnych rodników, które stanowią "oręż" SELOLU a są nieszkodliwe dla komórek zdrowych. Nie uruchamiają one bowiem jakichkolwiek mechanizmów obronnych wobec wolnych rodników , tak jak komórki zdrowe. Ich potencjał oksydoredukcyjny szybko rośnie powyżej -175 mV. Jest to równoważne ze skierowaniem ich na szlak apoptozy (programowanej śmierci komórki). Muszą więc zginąć w sposób całkowicie naturalny. Temu mechanizmowi nie podlegają komórki zdrowe, które szybko kompensują atak wolnych rodników, nawet wielokrotnym zwiększeniem produkcji glutationu. Ich potencjał oksydoredukcyjny nie ulega zmianie.

SELOL jest najskuteczniejszy w przypadku raka prostaty, nawet z przerzutami do kości. Dr Suchocki mówi o kilkudziesięciu przypadkach całkowitego wyleczenia, co stanowi ok. 100 proc. wyleczonych spośród osób poddanych eksperymentalnej terapii (po ok. 2 latach leczenia). Równie imponujące są efekty leczenia gwiaździaka (Astrocytoma) - 5 przypadków, wszystkie wyleczone. Skuteczność w przypadku nowotworów wątroby, płuc, piersi, szyjki macicy, jelita grubego i trzustki jest znacznie mniejsza i wynosi od ok. 65 proc. do ok. 80 proc. wyleczeń, po prawie pięcioletniej terapii.
Obecnie najbardziej zaawansowane są prace nad odmianą SELOLU, która likwiduje białaczki i czerniaka na skórze.

Terapie te są skuteczniejsze w zwalczaniu nowotworów chemioopornych niż podatnych na chemię.
Dr Suchocki wraz z zespołem współpracuje z wieloma specjalistami w dziedzinie medycyny i biologii, m.in. z prof. Mieczysławem Kurasiem z Zakładu Ekotoksykologii Roślin, Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Zespół naukowców biorących udział w pracach nad istotą i molekularnym podłożem działania SELOLU, podziela optymizm dr Suchockiego.
Prof. Kuraś w swojej pracy badawczej zajmuje się również Vilcacorą. Dotychczasowe analizy, wykonane przy współpracy z prof. Gulewiczem z Instytutu Chemii Bioorganicznej, PAN w Poznaniu pozwoliły na wstępne ustalenie różnych wariantów składu chemicznego preparatów i określenie standardów przygotowania szeregu preparatów o różnym zastosowaniu, w zależności od typu i stadium zaawansowania nowotworu.

 Stwierdzono zróżnicowane oddziaływanie tych preparatów na komórki rakowe (w stosunku do komórek kontrolnych) oraz immunomodulacyjne ich działanie w zależności od stosowanej koncentracji".
Obaj profesorowie czynnie współpracują z naszym Centrum i wykonują dla nas szereg analiz dotyczących działania Vilcacory.
Dzięki uprzejmości prof. Kurasia oraz dr Suchockiego nasze Centrum ma unikalną możliwość kwalifikacji i jednoczesnego monitorowania chorych podczas terapii SELOLEM. Należy nadmienić, że chorzy po kwalifikacji lekarskiej w Centrum Wilkakory otrzymują skierowanie po odbiór bezpłatnego preparatu. Ze względu jednak na znikome rozmiary produkcji i fakt, że jako lek SELOL nie został jeszcze zarejestrowany, jego stosowanie jest bardzo ograniczone. Tym niemniej z wielką radością informujemy Państwa, że do obecnego kanonu preparatów antynowotworowych możemy już włączyć, również - SELOL !!!
-------------------------------------------------------------------------------------------

Kilka lat temu mój ojciec zachorował na raka pęcherza moczowego.
Oczywiście nikomu nie trzeba powtarzać, jak otrzymanie takiej informacji wpływa na pacjenta.
Załamanie, czasami głęboka depresja, zależy to od psychiki człowieka oraz otoczenia, rodziny, znajomych czy przyjaciół, w każdym razie...nic dobrego.
Tak również było w przypadku mojego ojca. Jednak dzięki przyjaciołom pojawił się mały promyk nadziei...
Właśnie dzięki nim, dotarliśmy do Dr. Suchockiego, człowieka bardzo, ale to bardzo mocno zaangażowanego w swoją pracę. Człowieka bardzo ciepłego, miłego i potrafiącego wyciągnąć dłoń do "szarego" człowieka. Niesamowity człowiek dla opisania którego naprawdę brakuje słów uznania i wdzięczności.
Po wstępnej konsultacji telefonicznej i otrzymaniu niezbędnych wskazówek co do dalszego postępowania, zaczął się okres wyczekiwania. Na szczęście nie trwało to długo, wręcz przeciwnie, już po około dwóch tygodniach otrzymaliśmy preparat.
Żeby nie przedłużać, leczenie łącznie trwało 2 lata i rezultaty przerosły nas samych jak również lekarzy specjalistów w miejscu zamieszkania, którzy byli w przysłowiowym "szoku".
Jak Państwo mogli się domyślać, po chorobie nie było ani śladu !
Podobnych przypadków z którymi się spotkałem, było kilka, z tą różnicą, że dotyczyły różnych rodzajów nowotworów. Wszystkie również miały szczęśliwe zakończenie, co może tylko potwierdzać fakt nieprawdopodobnej skuteczności preparatu.
Celowo nie opisywałem dokładnie procedury i przebiegu samego leczenia, gdyż zależy to od wielu czynników których nie sposób jest opisać. Dawka i sposób leczenia dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta.
Na koniec dodam, że od czasu leczenia mojego ojca, preparat zyskał wielokrotnie na skuteczności, więc i efekty leczenia również.


Tak wygląda ulotka informacyjna, którą otrzymałem wraz z preparatem. Prawdopodobnie w chwili obecnej ma inną postać, gdyż prezentowana na zdjęciu ma już kilka lat.
Prace nad preparatem ciągle trwają więc treść ulotki mogła również ulec zmianie.





Dokładnych informacji uzyskają Państwo pod podanym poniżej numerem telefonu oraz adresem poczty elektronicznej.

Kliknij : Wywiad z Dr.Suchockim


dr n. farm. Piotr Suchocki
tel. 022 57-20-948
e-mail: suchoc(at)farm.amwaw.edu.pl
'at" zastąp @.

======================================================

 Kapsaicyna....

Skuteczne lekarstwo na raka (?)

Okazało się, że kapsaicyna, dostawszy się do organizmu poszukuje komórek rakowych i znalazłszy je, zabija mitochondria, które są odpowiedzialne za podział i rozrost komórek.

Pisząc obrazowo to tak, jak gdyby kobiecie usunąć macicę, albo mężczyźnie wyciąć jądra.

Kapsaicyna nie atakuje zdrowych, normalnych komórek. Informacja ta jest prawdziwie rewolucyjna. Postanowiłem wyprodukować lek sposobem domowym, dawkując go żonie. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. Po czterech miesiącach, przeprowadziliśmy w klinice rutynowe sprawdzenie stanu choroby. Ku ogromnemu zaskoczeniu prowadzącego żonę profesora okazało się, że nie ma w jej organizmie ani jednej aktywnej komórki nowotworowej.

Miesiąc temu w dzienniku telewizyjnym usłyszałem informację, że Amerykanie wyprodukowali lek o nazwie kapsaicyna. Pokazano fiolkę i kapsułki oraz poinformowano o cenie. Fiolka ze 100 kapsułkami kosztuje 20 tysięcy dolarów, ale nie można jej nabyć w aptekach, ponieważ leczenie odbywa się w klinice a więc dodatkowe 20 tysięcy. Bardzo ucieszyła mnie ta informacja, ponieważ potwierdziła słuszność obranej przeze mnie drogi.

To tyle wstępu, teraz trochę informacji o kapsaicynie.

Kapsaicyna znajduje się wyłącznie w ostrych paprykach. To ona nadaje im ostrość. Im ostrzejsza, tym więcej kapsaicyny. Najostrzejszą jest „chabanero„, ale w Polsce trudno dostępna, chociaż dzisiaj udało mi się ją kupić w Makro. Ja użyłem papryki „chili„. Związek wytrąca się z papryki, zalewając jakimś szlachetnym olejem i odstawiając do zmacerowania w ciemnym i chłodnym miejscu (najlepiej w lodówce) na 7 do 10 dni. codziennie kilka razy wstrząsając. Po tym czasie zlać płyn do butelki i spożywać. Papryczek nie wyrzucać. Można je wykorzystać, dodając do surówek, co znakomicie poprawia ich smak. Nie należy się obawiać ujemnego wpływu ostrości papryki na przewód pokarmowy. Mitem jest opinia, że ostrość szkodzi. Wprost przeciwnie, kapsaicyna doskonale reguluje cały układ przy okazji nie pozwala się rozwijać tłuszczom, więc na stałe przywraca normalne proporcje sylwetki.

PRZEPIS

Wziąć 1,5 kilograma ostrej papryki, obmyć i pokroić (koniecznie w rękawiczkach a potem kilkakrotnie umyć ręce, nie dotknąć oka lub miejsc intymnych) na możliwie najdrobniejsze cząstki, razem z gniazdami nasiennymi, bo połowa kapsaicyny znajduje się właśnie w nich.

Zalać w słoiku 1,5 litrem oleju szlachetnego, najlepiej z pestek winogron lub lnianego. Odstawić w chłodne i zaciemnione (lodówka) miejsce na 7 do 10 dni, codziennie kilkakrotnie wstrząsając.

Zlać płyn do butelki, używać 5 razy dziennie, przed każdym posiłkiem, po 1 łyżeczce do herbaty. Popijać wyłącznie mlekiem dla złagodzenia ostrości. Tylko mleko ma właściwości łagodzące. Można zjeść małą kromeczkę chleba 4×4 centymetry grubo posmarowaną masłem.

Spożywanie kapsaicyny nie daje żadnych skutków ubocznych ponieważ składniki są naturalnymi produktami spożywczymi. Życzę szybkiego wyzdrowienia.

Kapsaicyna niszczy każdy rodzaj nowotworu, bez względu na to, jaką część ciała zaatakował.

Może to naiwne, ale bardzo wierzę w tą „substancję” mam nadzieję, że będzie nawet skuteczniejsza (zapobieganie, powstrzymywanie rozwoju i zanikanie raka) niż „Olej Lorenza„

==========================================================

Lek na raka - dr George Ashkar

Dr George Ashkar, z pochodzenia Ormianin, jest twórcą metody „wchłaniania neutralnej infekcji" - niezwykle prostego i efektywnego sposobu oczyszczenia organizmu z kancerogenów, głównej przyczyny powstawania wszystkich nowotworów i artretyzmu. Naukowiec i autor książki „Cancer Cure" (Lekarstwo na raka).

Kiedy George miał 5 lat z powodu raka zmarł jego wujek. Właśnie wtedy przysiągł sobie, że kiedyś odkryje lekarstwo na raka. Odkrycia dokonał stosunkowo szybko, bo już w wieku 12 lat. Wtedy jego domowym obowiązkiem było przygotowywanie jogurtu dla całej rodziny. Tego dnia grał akurat w piłkę, gdy mama jak zwykle zawołała go do zrobienia jogurtu. Proces polegał na zagotowaniu mleka, ostudzeniu go i dodaniu odpowiedniej porcji zaczynu. Chcąc jak najszybciej wrócić do gry zwiększył płomień pod garnkiem. Udało mu się przyśpieszyć gotowanie ale mleko przypaliło się. Pomimo tego, dokończył produkcję. Następnego dnia zaczerpnął łyżeczkę z wierzchu i ze zdziwieniem zauważył, że jogurt nie wykazuje żadnych oznak przypalonego mleka. Jednak gdy pobrał próbkę z dna garnka, gdzie ciecz była bardziej wodnista, wyraźnie poczuł spaleniznę. Zjawisko wykorzystał gdy jego matka zachorowała na reumatyzm. Jeździła do najlepszych lekarzy, ale nikt nie potrafił jej pomóc. - Coś złego jest we krwi, a my nie wiemy jak się togo pozbyć - twierdzili lekarze i radzili przebywać w suchym i ciepłym klimacie.

George opowiedział mamie o swoim doświadczeniu z jogurtem i zasugerował, że z krwią może być podobnie - trucizny mogą się zbierać w bardziej wodnistym składniku krwi, choćby takiej wodzie, jaka powstaje w bąblu po oparzeniu. Mama uśmiechnęła się i natychmiast tlącym się papierosem przypaliła sobie nogę. Potem z powstałego bąbla upuściła płyn. Poczuła się lepiej, więc powtórzyła eksperyment. Ponieważ szpetnych przypaleń zaczęło przybywać, George wymyślił sposób, aby nie robić codziennie nowej rany, tylko wysączać ciecz ze starej. Po kilku próbach doszedł do wniosku, że najlepiej do tego nadaje się ziarno ciecierzycy. W żywej ranie umieszczał ziarno cieciorki i bandażował nogę. Po 12 godzinach, kiedy ziarno nasiąknęło, wymieniał je na nowe. Po pewnym czasie stosowania tej metody mama odzyskała zdrowie i co ważne, do końca życia nigdy więcej nie odczuwała problemów z reumatyzmem.

Po latach badań i studiów George udoskonalił swoją metodę. Wybiera miejsce na nodze powyżej łydki ale poniżej kolana, tak by nie było na żyle ani na kości.Goli to miejsce z włosów i odkaża. Do wywołania sztucznego bąbla nie stosuje już rozżarzonego papierosa - ale zmiażdżony czosnek, który przykłada w małym pierścieniu. Po 6 godzinach od kontaktu z czosnkiem pojawia się bąbel na skórze. Następnie George odkaża powierzchnię wokół bąbla i wycina z ze środka martwą już skórę. Potem na gołej ranie umieszcza jedno zwykłe ziarno ciecierzycy. Takie jakie można kupić w sklepie. Ranę przykrywa chusteczką higieniczną z otworkiem, na który przykłada liść kapusty. Kapusta ma za zadanie utrzymać wilgoć aby rana nie wysychała. Całość opasa bandażem elastycznym i zostawia na 12 godzin po czym wymienia ziarno z opatrunkiem oraz liściem kapusty na nowe. Ziarno cieciorki chłonie płyny sączące się z rany. Po 2 miesiącach takich zabiegów krew oczyszcza się. Potem dopiero zaczyna oczyszczać się reszta organizmu. Specyficzne toksyny, które George nazywa cancerogenami mogą gromadzić się w różnych tkankach.

- Teraz organizm znajduję „otwartą furtkę" i korzysta z okazji by się ich pozbyć. Pełne oczyszczenie organizmu i tym samym wyleczenie z przyczyny raka następuje po 6 miesiącach. Czasami jednak wymaga to nawet 12 a nawet 18 miesięcy, o ile pacjent otrzymywał chemoterapię.Wskaźnikiem końca jest wyciek czystej wody przez około 3 tygodni oraz dobre samopoczucie - twierdzi dr. Ashkar.

Jeden ze znajomych lekarzy po zapoznaniu się z metodą NIA stwierdził delikatnie, że wiedza medyczna jest inna. Drugi lekarz postanowił po prostu ją sprawdzić i prowadzi w ten sposób 4 pacjentów. Cóż, wiedza i mądrość to są dwie różne sprawy. Wiedza pochodzi jedynie z materii, a mądrość od Boga. Wiedza analizuje i dzieli na kawałeczki, a mądrość łączy wszystko w całość.

Video część piąta

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Aspiryna -  Cudowny lek ?

Wyniki badań prowadzonych przez naukowców z Oxford University pod wodzą profesora Petera Rothwella, opublikowane właśnie na łamach prestiżowego „The Lancet”, wskazują, że codzienne przyjmowanie małych dawek aspiryny (około 75 mg, czyli jednej czwartej tabletki) nie tylko znacząco zapobiega zachorowaniu na nowotwory, lecz także wyraźnie zwiększa szanse na wyzdrowienie, jeśli rak już się rozwinie. Czy to przełom w onkologii? Czy aspiryna naprawdę jest dobra na wszystko?– Te wyniki nie oznaczają oczywiście, że wszyscy powinniśmy z dnia na dzień zacząć zażywać aspirynę. Stanowią jednak niewątpliwy przełom. Wyznaczają bowiem obszar nowych badań, na którym powinniśmy się teraz skoncentrować – komentuje wyniki badań prof. Rothwell.



Artykuły opublikowane w zeszłym miesiącu na łamach „The Lancet” i „The Lancet Oncology” analizują dane pochodzące z ponad pięćdziesięciu eksperymentów obejmujących kilkadziesiąt tysięcy osób. Rzecz jasna, ewentualne korzyści związane z przyjmowaniem aspiryny przez pacjentów cierpiących na nowotwory były znane już od dawna – tego rodzaju doniesienia pojawiały się w prasie naukowej co najmniej od początku lat 90. Już wtedy przypuszczano, że aspiryna może skutecznie zapobiegać niektórym typom nowotworów, zwłaszcza jelita grubego i przełyku. Jest tylko jeden warunek: trzeba zażywać lek przez co najmniej osiem lat. – Nam udało się jednak pokazać, że aspiryna ma również działanie krótkoterminowe. W szczególności udało się udowodnić, że aspiryna o mniej więcej 40-50 proc. zmniejsza ryzyko wystąpienia przerzutów. Jestem przekonany, że te odkrycia spowodują zmianę w standardach leczenia osób cierpiących na nowotwory – podkreśla prof. Rothwell w wypowiedzi dla „The Timesa”. Jak jednak twierdzą autorzy pracy w piśmie „The Lancet”, to dopiero początek badań, bo naukowcy nie są nawet pewni, jakiego rodzaju mechanizmy odpowiadają za owo dobroczynne działanie aspiryny. Przypuszczają, że kwas acetylosalicylowy może utrudniać roznoszenie komórek raka po całym organizmie albo pomagać w odbudowie zniszczonego przez nowotwory DNA i przez to zmniejszać ryzyko rozwoju choroby (pod warunkiem, że leczenie rozpocznie się we wczesnej fazie).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nowotwór - Rak - Objawy

1. W jaki sposób powstaje nowotwór ?

Człowiek, jego ciało, każdy narząd składa się z miliardów cząstek składowych – komórek. Wedle zapotrzebowania, w sposób naturalny mnożą się i obumierają budując nasz organizm. Proces ten zapewnia pracę organów, zrośnięcie się złamań, itp.
Nowotwór jest chorobą, której powstanie wiąże się ściśle z nazwą, bowiem zaburzając pracę systemu komórkowego, powoduje powstawanie nadmiernej ilości niepotrzebnych komórek danego typu, które w zgrupowaniu tworzą nowotwór (neoplasma).

2. Jak dzielą się nowotwory ?

Są dwa rodzaje – łagodne, które przeważnie nie stanowią zagrożenia dla życia, bowiem ze względu na ścisłe odseparowanie od innych komórek nie daje przerzutów, a leczony dość szybko ustępuje. Drugim jest nowotwór złośliwy, który nieleczony najczęściej jest śmiertelny. Charakteryzuje się szybkim rozwojem, niszczeniem zdrowych tkanek, oraz przerzutami.

3. Jaki są różnice pomiędzy nowotworem i rakiem ?

W obiegowej opinii rak jest równorzędny nowotworowi, i w języku potocznym występuje jako jego synonim, jednak w definicji istnieje różnica – nowotwór to ogólne pojęcie choroby – zaś rak jest jedną z jej złośliwych odmian, powstający z komórek nabłonka (składa się między innymi na jajniki, jądra, układ oddechowy).

4. Czym jest przerzut ?

Jest to popularna nazwa wtórnego ogniska nowotworowego. Mowa o przerzucie jest w momencie, gdy komórki nowotworu złośliwego uwolnione od pierwotnego guza, przetransportowane przez chłonkę, krew lub płyn mózgowo-rdzeniowy osiądą w innej części organizmu.
Przy nowotworze złośliwym ryzyko przerzutów jest różne, zależne od jego typu. Jednak już w początkowej fazie formowania się guza, może on uwalniać komórki nowotworu. Po powstaniu wtórnego ogniska, również ono może dawać przerzuty, generalnie więc, wcześnie wykryty nowotwór, ma największe szanse uleczenia.

5. Czym jest mięsak ?

Sarcoma, czyli mięsak jest nowotworem złośliwym powstającym m.in. w tkance tłuszczowej, chrzęstnej, mięśniowej. Dzieli się na nowotwory o niskiej i wysokiej złośliwości.

6. Czym jest chłoniak ?

Białe ciałka krwi – limfocyty – stanowią podwalinę naszego systemu odpornościowego. Chłoniak jest nowotworem uderzającym właśnie w limfocyty. Dokonuje w nich przemian nowotworowych, które doprowadzają do destrukcyjnych dla ciała działań krwinek (atakują one organizm, zaburzając m.in. pracę systemu immunologicznego, metabolicznego). Dzielimy je na dwie grupy – ziarnicę złośliwą i chłoniaki nieziarnicze.
Już od początkowej fazy choroby mogą się przemieszczać z krwią, dostając się do dowolnej części organizmu, przez co należą do nowotworów wysokiego ryzyka. Niestety medycyna nie zna dokładnych przyczyn nowotworu – najczęściej rozważaną teorią jest przyczyna środowiskowa. Zatrute na coraz większą skalę powietrze, chemicznie przetworzone jedzenie i nieokreślona liczba czynników rakotwórczych w otoczeniu, a więc parafrazując „sami sobie gotujemy ten los”.

7. Czym jest czerniak ?

Czerniak jest nowotworem dokonującym przeobrażeń komórek barwników (melanocytów). Przez swoją agresywność jest jednym z najgroźniejszych nowotworów. Szybko daj przerzuty, potrafi atakować dowolny organ. W jego przypadku kluczowe jest szybkie wykrycie i poddanie się leczeniu. Można go stosunkowo łatwo wykryć, gdyż powoduje zmiany skórne – czarne, nieregularne znamię. Obserwuj więc swoją skórę, jeżeli pojawiły się na niej nowe znamiona, lub stare ulegają jakimkolwiek przeobrażeniom musisz udać się do onkologa.
Oprócz znamion wyraźnie sugerujących nowotwór warto się pozbyć również tych znajdujących się w miejscach podwyższonego ryzyka (np. na głowie, ramionach, w okolicach uciskowych), dzięki takiej profilaktyce możesz uniknąć choroby lub zminimalizować jej działania. Wszelki zmiany skórne konsultuj z lekarzem, tylko on oceni ew. wystąpienie nowotworu, jego złośliwość oraz metodę leczenia. W przypadku czerniaka duże znaczenie ma czas wykrycia, im wcześniej tym większe szanse na brak powikłań zdrowotnych.

8. Czy rak może być dziedziczny ?

Niestety ryzyko zachorowań na raka wzrasta wraz z wystąpieniem choroby w rodzinie. Dotyczy to, szczególnie trzech typów – raka piersi, jajników (matka, siostra), lub jelita grubego (ojciec). Przy badaniu lekarz poszukuje kopii wadliwych genów BRCA1 i BRCA2. Przy występowaniu jednego z nich, możliwość przemian rakotwórczych wzrasta o 70%. Bez względu na typ nowotworu, należy bezwzględnie uczęszczać na regularne badania profilaktyczne.

9. Czy zakażenie wirusowe lub bakteryjne również jest przyczyną nowotworu ?

Może tak być w około 18 procent światowych przypadków, których przyczyny upatruje się właśnie w chronicznym zakażeniu wirusowym, bakteryjnym, czy nawet pasożytniczym. Do tej grupy nowotworów należą m.in. rak szyjki macicy (wirus HPV – brodawczak ludzki), wątroby (łączony jest z przewlekłym zapalaniem wątroby typów B – HBV i C – HCV). Bakterie Hp – Helicobacter pylori, znacznie podnoszą ryzyko występowania raka żołądka (bakteria), zaś wirusy EBV, HIV, HSV-8, HCV, oraz bakteria Hp podnoszą możliwość występowania chłoniaków.

10. Czy istnieje szczepionka na raka ?

Niestety nie ma szczepionki bezpośrednio na raka, jednak można znacznie zmniejszyć ryzyko występowania raka szyjki macicy, poprzez zaszczepienie się na wirus HPV, odpowiedzialny za 80% przypadków zmian rakotwórczych. Ze względu na charakter przenoszenia wirusa drogą płciową, optymalnym okresem na szczepienie jest wiek 11-12 lat, przy czym zalecana jest nawet do 26 roku życia. Szczepionki podawane są w trójdawkowej kuracji, w cenie ok. 1,5tys. za całość. Choć szczepionka minimalizuje ryzyko zachorowania, nie powinno się rezygnować z cytologii.

11. Czy istnieje zależność pomiędzy środkami antykoncepcyjnymi, a ryzykiem zachorowań na raka ?

Występuje w dwojakiej formie. Z jednej strony u kobiet regularnie stosujących doustne środki antykoncepcyjne zauważono nieznaczny wzrost ryzyka występowania raka piersi, jednak po ok. 10 latach od odstawienia tabletek, sytuacja normuje się. Z drugiej strony zauważono również korelację pomiędzy tymi środkami antykoncepcyjnymi a spadkiem ryzyka zachorowań na raka jajników i trzonu macicy.

12. Czy Hormonalna Terapia Zastępcza (HTZ) może prowadzić do zwiększenia ryzyka zachorowań na raka?

Ponownie ma to wpływ obusieczny, bowiem HTZ estrogenowo-progestagenowa, czyli terapia mająca na celu łagodzenie objawów menopauzy rzeczywiście może prowadzić do zwiększenia prawdopodobieństwa wystąpienia raka piersi, jednak tylko u kobiet, które stosują ją co najmniej przez kilka lat. Należy zwrócić natomiast uwagę, że HTZ estrogenowe wyraźnie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia raka trzonu macicy. Nie potwierdzono jeszcze informacji jakoby HTZ wpływało na podwyższenie ryzyka wystąpienia raka jajników, lub zmniejszenia go w przypadku jelita grubego.

13. Czy to prawda, że macierzyństwo pomaga zapobiegać rakowi piersi ?

Generalnie wiele badań potwierdza te założenia, a efekty szczególnie dobrze przyjmowane są wśród kobiet, które urodziły dzieci zaraz po ukończeniu 20 roku życia. Mimo wszystko zalecane są regularne badania.

14. Jak często mężczyźni chorują na raka sutka

Jest to niezwykle rzadka przypadłość wśród mężczyzn, bowiem jej odsetek wynosi tylko ok. 1%, przy 99% kobiet.

15. Jaki procent chorych na raka płuc to palacze?

Przeważająca większość osób, bo aż 95% chorych na raka pali lub paliło papierosy.

16. Czy witaminy (A, C, E) mogą chronić przed rakiem?

Choć w obiegowej opinii często przytaczane są jako czynniki zmniejszające ryzyko zachorowań, nigdy nie zaobserwowano ich bezpośredniego wpływu na zapobieganie występowania lub rozwoju nowotworów złośliwych. Nie oznacza to jednak, że należy z nich rezygnować.

17. Czy zauważono powiązania między użytkowaniem telefonów komórkowych a powstawaniem guzów mózgu ?

Nie. Kilka badań prowadzonych przez ostatnie lata, nie wykazały powiązań pomiędzy użytkowaniem telefonu komórkowego a zwiększonym występowaniem guza mózgu. Badania prowadzono zarówno pod kątem częstotliwości użytkowania telefonu jak i jego modelu.

 Podział histologiczny

 Nowotwory można również dzielić wg ich postaci histopatologicznej. Najczęstszymi nowotworami są raki (ponad 90%) czyli nowotwory złośliwe wywodzące się z tkanki nabłonkowej. Pozostałe nowotwory złośliwe to mięsaki, wywodzące się z odmiennych tkanek niż nabłonkowa oraz inne choroby nowotworowe.
 
Nowotwory łagodne 

- mięśniaki – nowotwór z komórek mięsni gładkich (leiomyoma)
- tłuszczaki- nowotwór z komórek tłuszczowych (lipoma)

Nowotwory złośliwe

Rak -  rak płaskonabłonkowy (carcinoma planoepitheliale) powstający z nabłonka płaskiego
- rak gruczołowy (adenocarcinoma) powstający z nabłonka gruczołowego

Mięsak -  - tłuszczakomięsak (liposarcoma) powstający z tkanki tłuszczowej
- włókniakomięsak (fibrosarcoma) powstający z tkanki włóknistej

Inne nowotwory - 

- białaczka (leucemia) powstająca z tkanki szpikowej
- ziarnica złośliwa (lymphogranulomatosis maligna) powstająca z tkanki limfatycznej
- glejak (glioblastoma) powstający z tkanki nerwowej
- rozrodczak (dysgerminoma) powstający z komórek zarodkowych
- struniak (chordoma) powstający z zawiązków narządowych
- czerniak złośliwy (melanoma malignum) powstający z tkanki barwnikotwórczej






1 komentarz:

Pomoc na raka pisze...

Leku na raka, który jest skuteczny w 100% jeszcze niestety nikt nie wymyślił.. Miejmy nadzieję, że to się szybko zmieni ;)